Adalet Bakanlığı
TÜRKİYE CUMHURİYETİ
ADALET BAKANLIĞI

Ahmet Erdoğan BARIŞ
Ceza İnfaz Kurumu Müdürü

>> RESMİ KURUMLAR <<

Ceza İnfaz Kurumlarıyla ilgili güncel bilgiler kurumların internet sitelerinde yayınlanmaktadır.

 

     UYAP BİLİŞİM SİSTEMİ

    Adalet Bakanlığı olarak “e-devlet” sisteminin bir parçası olacak olan “e-adalet” sisteminin kurulması suretiyle, zaman kaybetmeden adaletin, en doğru şekilde yerine getirilerek, vatandaşın mağdur olmasının engellenmesi. Türkiye Cumhuriyeti Adli Sisteminin işleyişinin güvenirliğini ve doğruluğunu koruyarak sisteme hız kazandırılmak suretiyle doğru bilgiye en kısa zamanda ulaşılarak doğru kararlar alınıp, sevk ve idarenin en verimli şekilde yerine getirilebilmesi amacı ile UYAP projesi geliştirilmiştir.
   UYAP Bilişim Sistemi yargı birimlerinin ve Adalet Bakanlığının merkez birimlerinin iş süreçlerini hızlandırmayı, güvenilirliğini arttırmayı ve kurumu kâğıtsız ortama taşımayı hedefleyen bir bilgi sistemi olup tüm yargı birimlerinin her türlü yargısal ve idari faaliyetleri UYAP otomasyonu sayesinde elektronik ortamda yürütülebilir hale gelmiştir.
Detaylı bilgi için www.uyap.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

LİNKLER
SİTEMİZİ
 

uyap eposta

T.C. Adalet Bakanlığı Şebinkarahisar K2 Tipi Kapalı ve Açık C.İ.K Resmi Web Sitesi © 2018 Tüm Hakları Saklıdır. <Sayfa Tasarımı : Ümit SAZAK > →WebPortal←<Güncellemeler:Metin GÖNÜLALAN&Emrah KANDEMİR>

Bu sitede yayımlanan tüm içerikler, izinsiz kaynak gösterilemez, kopyalanamaz ve yayımlanamaz.